Arsuz Karaağaç'a hoş geldiniz, 25 Haziran 2024
Arsuz Karaağaç
Anasayfa » Değerlerimiz » Nardüzü’de Verilen Kur’an ve Arapça Kursu Devam Ediyor

Nardüzü’de Verilen Kur’an ve Arapça Kursu Devam Ediyor

Nardüzü’de Verilen Kur’an ve Arapça Kursu Devam Ediyor

Nardüzü’de Verilen Kur’an ve Arapça Kursu Devam Ediyor

Nardüzü İlkokulu’nda Şeyh Hüseyin Şanlı tarafından Meb bünyesinde resmi olarak açılan Kur’an ve Arapça Kursu devam ediyor. Hüseyin Şanlı yaptığı açıklamada:

“Kur’an kursumuz yaz tatillerinde Kaymakamlıktan Müftülükten ve Milli Eğitim Bakanlığından alınan izinlerle İskenderun ve Arsuz bölgemizde, yerleşim birimlerinin çoğunda düzenlenmektedir. Bu kursa belli bir yaş grubundan sonraki çocuklar katılmaktadır. Bu kurslardaki amaç, çocuklarımıza inancımızın kaynağı olan Kur’an-ı Kerim’i öğretmek, ana dilimiz olan Arapça’ya bir şekilde aşina olmalarını sağlamak, kültürümüzü inancımızı yaşatmaya çalışmaktır. Bu konuda bütün halkımızdan bu tür kurslara çocuklarını göndermelerini rica ediyoruz. Çünkü bu tür kurslar bedelsiz olup Akad Derneğinin ve hocalarımızın yaptığı fedakarlıklar sonucunda düzenlenmektedir. Tamamıyla topluma, inanca , kültüre bir hizmettir.

Bu konuda bu izni sağlayanlara, dernek yöneticilerine, bu kursları veren tüm hocalarımızla beraber bu kursların tanıtılmasına yardımcı olan www.arsuzkaraagac.com yöneticilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Biz de site olarak Arsuz Karaağaç için bir tuğla koyan herkese olduğu gibi Hüseyin Şanlı Hocamıza da bizleri ağırladığı için ve bu tür faaliyetleri gönüllü olarak yürütmesinden dolayı verdiği emeklerden ötürü teşekkür ediyoruz.

Kurstan görüntüler ve Hüseyin Şanlı’nın açıklamalarını izlemek için videoya tıklamanız yeterlidir.

(Lütfen bu tür etkinliklerin ve haberlerin yaygınlaşması için sitemizi herkesle paylaşalım.)


Nardüzü Arapça Kursu

Karağaç Kuran Kursu

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz