Arsuz Karaağaç'a hoş geldiniz, 21 Nisan 2024
Arsuz Karaağaç
Anasayfa » Güncel » Karaağaç’ta Soruşturma Açılan Öğretmenlerimizle İlgili Paylaşımımızdır

Karaağaç’ta Soruşturma Açılan Öğretmenlerimizle İlgili Paylaşımımızdır

Karaağaç’ta Soruşturma Açılan Öğretmenlerimizle İlgili Paylaşımımızdır

KARAAĞAÇ’TA SORUŞTURMA AÇILAN ÖĞRETMENLERİMİZLE İLGİLİ PAYLAŞIMIMIZDIR

                                                                                     Bir kırıldık, daha da kırılırız.

                                                         Kimse dokunamaz bizim suçsuzluğumuza…

                                                                                                             Cemal Süreya

Suçsuzluk Karinesi: Suç kesinleşmediği sürece kimsenin hükümlü sıfatıyla değerlendirilemeyeceğini ifade eden temel hukuk doktrinidir.

Bugün ülkemiz zor zamanların içinde. Çok değil daha kısa bir zaman içinde uçaklardan Başkent’e, insanlarımıza yıllarca din sömürüsü yapanlar tarafından haince-kalleşçe bombalar atıldı. Bu bombaları atanlar yıllardır başta Milli Eğitim olmak üzere bütün devlet kademelerine sızdılar ya da sızdırıldılar. Bu sızanlar temizlensin diye ülkede OHAL ilan edildi. İlk etapta OHAL kapsamında çıkarılan KHK’lar ile birçok görevden almalar oldu. Ancak ne yazık ki kurunun yanında yaş da yanmaya başladı. Son görevden alınmalar neticesinde yıllarını mesleklerine adamış, birçok değerin yetişmesinde sayısız emekleri olan bazı öğretmenlerimiz genel itibarıyla sırf mensubu oldukları sendikalardan veya o sendikanın almış olduğu kararlara uyduklarından dolayı soruşturma geçirmektedirler. Karaağaç’ta Nuran Yılmaz Lisesi’nde herkesin takdir ettiği, yıllarını mesleklerinin etik değerleri doğrultusunda gençlerin eğitimi için adayan değerli hocalarımızın soruşturma geçirdiklerini öğrendik. Öncelikle bütün halkımız bilmelidir ki hocalarımız ne işten atılmışlardır ne de herhangi bir şekilde suçludurlar. Sadece haklarında soruşturma açılmıştır. Kendileri halen devlet memurudurlar.

Bizlerin de kesin olan inancı en yakın zamanda haklarında açılan soruşturmalardan hiçbir ceza almadan çıkacakları ve geçmişte olduğu gibi daha uzun yıllar onurları ve alın terleriyle çok sevdikleri mesleklerini yapmaya devam edecekleridir. Suçu olan kim varsa, bu ülkeye hainlik eden kim varsa en kısa zamanda hak ettiği cezayı alması tek dileğimizdir lakin suçu olmayan insanların da en kısa zamanda iade-i itibarlarının teslim edilmesini diliyoruz. Bütün suçsuz hocalarımıza geçmiş olsun dileklerimizle…

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz