Arsuz Karaağaç'a hoş geldiniz, 25 Haziran 2024
Arsuz Karaağaç
Anasayfa » Değerlerimiz » Karaağaçlı Kaleci Kenan Ayseki’nin Hayatı

Karaağaçlı Kaleci Kenan Ayseki’nin Hayatı

Karaağaçlı Kaleci Kenan Ayseki’nin Hayatı

Karaağaçlı Kaleci Kenan Ayseki’nin Hayatı

Karaağaçlı Kaleci

Futbol, Karaağaç insanının kalbinin attığı spordur. Futbol Karaağaçlı her çocuğun neredeyse ortak zevki ve en fazla sosyalleştiği etkinliğin bir diğer adıdır. Her evde ve her iş yerinde bir futbol takımının eski sezonlardan tam kadro posteri olması tesadüf değildir. Özellikle son zamanlarda içimizden çıkan iki değer Selçuk İnan ve İsmail Köybaşı’nın başarıları; Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi üç büyüklerde oynamaları ile çocuklar artık duvarlara asacakları idollere de kavuştular. Ama Karaağaç’ın bu başarısı birden gelmedi. Geçmişten beri bu topraklarda ne futbolcular ne değerler görüldü. İlk profesyonel futbolcularımızın bu başarıda bizce büyük katkısı vardır. Bizler www.arsuzkaraagac.com olarak kendi değerlerimizi sizlere ulaştırmak için değerlerimiz başlıklı bölümde elimizden geldiğince bu isimleri tanıtmaya çalışacağız. Bu isimler arasında futbola yıllarını vermiş amatör de olsa bu spora ruhunu adamış Eser Ağlamış, Tevfik Neşe, İbrahim Uslu, Ethem Köybaşı, Kenan Ayseki gibi futbol emektarları olacaktır.

Bu çalışmamızın ilk misafiri ülkemizde ve Kıbrıs’ta uzun yıllar futbol oynamış Kenan Ayseki oldu. Kenan’a lise yıllarından paylaştığımız sıra dostluğunun yanında Kıbrıs’ta kesişen ortak yıllarımız ve de hala süren dostluğumuzun hatırına bizi kırmayıp arşivini paylaştığı için teşekkür ederiz.

Efsanevi İskenderun Spor KadrosuKenan Ayseki 1980 Konarlı doğumludur. Öğrenimini sırasıyla Karaağaç Konarlı ilköğretim okulu, İskenderun İnönü Orta Okulu ve İskenderun Barbaros Lisesi’nde tamamlamıştır. Halkla İlişkiler bölümünde eğitim görmüş bazı sebeplerden dolayı kayıt dondurmak zorunda kalmıştır. Evli ve iki kız çocuğu babası olan Kenan, bugünlerde Konarlı Mahallesinde Sağlık Ocağı’nın karşısında Eşya Alım-Satım ticareti ile uğraşmaktadır. Kendisine işinde başarılar evliliğinde mutluluğun devamını dileriz.

Kenan’ın futbol kariyerini özetlemek istersek oynadığı kulüpleri şöyle sıralayabiliriz:

  • 1994-95 sezonundan 1999 yılına kadar Filiz lisansla İskenderun Demirsporda
  • 1999-2000 Hatayspor.Karaağaç'ın En İyi Kalecilerinden
  • 2001 2002 İskenderunspor
  • 2004-2005 Kıbrıs Taç Spor
  • 2006-2007 izmir Petkim Aliağa.
  • 2007-2008 Balıkesir Ayvalık Gömeç
  • 2008-2009 Kartal Spor
  • 2009 2010 Yeni İskenderunspor.
  • 2010-2011 Osmaniye Önder Spor Bal Ligi
  • 2012-2013 2014 Serinyol Belediye Spor

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz