Arsuz Karaağaç'a hoş geldiniz, 19 Temmuz 2024
Arsuz Karaağaç
Anasayfa » Kültür - Sanat » Füsun Sayek Sağlık ve Kültür Etkinlikleri Başlıyor

Füsun Sayek Sağlık ve Kültür Etkinlikleri Başlıyor

Füsun Sayek Sağlık ve Kültür Etkinlikleri Başlıyor

FÜSUN SAYEK SAĞLIK VE KÜLTÜR ETKİNLİKLERİ BAŞLIYOR

İnsan, dili dini ırkı siyasi görüşü ne olursa olsun kopamıyor doğduğu topraklardan. Biliyor ki doğduğu topraklara kazınmıştır kökleri. O köklerin peşinden takip ederek ulaşmaya çalışır sonsuzluğa. Bu isimlerin başında bizce Sayın Füsun Sayek gelmektedir. Türkiye’nin tıp alanına adını unutulmaz harflerle yazdır Füsun Sayek aramızdan ayrılmış olsa da ektiği tohumlar geleceğe ulaşmaya devam ediyor hala. Elbette bunda eşi Sayın İskender Sayek’in de emeklerini unutmamak gerekir.

Neyden mi bahsediyoruz?

Arsuz’un öz evlatları doktor Füsun ve İskender Sayek bugün Türkiye’de tıp dünyasının en önemli isimleri arasındadırlar. Yıllar süren meslek hayatlarındaki başarılardan sonra her şey bir gün Arsuz sevdalısı Füsun Sayek’in, ailesinin dede evini sanat ve kültür evine dönüştürme hayali üzerine başladı. Bu hayali bugün eşi İskender Sayek gerçekleştirmeye devam etmektedir. Arsuz’da sağlık ve kültür sanat adına yapılan en önemli etkinlik olan Füsun Sayek Sağlık ve Kültür Etkinlikleri bu yıl 10. Yaşını kutluyor. Sağlıktan edebiyata, alanlarında önemli isimlerin katılımlarıyla Arsuz’un bir çok yerinde yapılacak etkinlikler, meraklılarını bekliyor.

Füsun Sayek Sağlık ve Kültür Etkinlikleri Başlıyor

Bu etkinliklerden biri de Karaağaç’ta yapılacak. 18 Ağustos 2016 Perşembe günü saat 18:30 ile 20:00 arasında Antakyalı yazar Müslüm Kabadayı’nın Edebiyatta Hatay başlıklı söyleşisi gerçekleştirilecektir. Umarız ki halkımız bu söyleşiye hak ettiği ilgiyi göstermekten kaçınmayacaktır.

Füsun Sayek Sağlık ve Kültür Etkinlikleri

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz